نتایج تحقیقات دوره مهندسی درون

برنامه های حضوری مهندسی درون انتقال زنده ای از Shambhavi Mahamudra Kriya ، کریای باستانی با میلیون ها نفر از متخصصان اختصاصی در سراسر جهان را ارائه می دهد. مطالعات علمی مزایای استفاده از کریا را به طور مرتب و در سطح فعالیت مغز ، الگوهای خواب ، سلامت روانشناختی و بهزیستی جسمی اندازه گیری کرده است.

فواید سلامتی مهندسی درون 

فواید ذهنی و عاطفی مهندسی درون 

در نظر سنجی در مورد بهبود شرایط سلامتی ، 536 تمرین کننده در مورد تأثیر کریا در تسکین بیماری های مزمن مانند سردرد ، میگرن ، آلرژی ، آسم ، کمردرد و اختلالات قاعدگی شهادت دادند. بررسی ها همچنین حاکی از بهبود چشمگیر در موارد بی خوابی بوده و منجر به کاهش یا حتی از بین بردن دارو در 40٪ موارد شده است.

مطالعه‌ای که بر روی 536 تمرین‌کننده انجام شده ، در موارد زیر بهبودی نشان داده است:

فشار خون 67%
آسم 79%
سردرد ، میگرن 90%
دیابت 71%
درد کمر یا گردن 74%
اختلال گوارش 73%

یک نظرسنجی درمورد تمرین‌کنندگان Shambhavi Kriya نشان داد که یک سال از تمرین Shambhavi Mahamudra فواید ذهنی و عاطفی قابل توجهی به همراه داشته است. بدون نیاز به ایجاد تغییر در شیوه زندگی ، ثابت شده است که تمرین شمباوی منجر به تمرکز بهتر ، لذت بیشتر ، شادی و آرامش درونی می شود.

مطالعه‌ای که بر روی 536 تمرین‌کننده انجام شده ، در موارد زیر بهبودی نشان داده است:

تمرکز 77%
وضوح ذهنی 98%
تعادل عاطفی 92%
سطح انرژی 84%
بهره وری 77%
آرامش درونی 94%
اعتماد به نفس 82%

بیخوابی

  • گزارش بهبودی
  • کاهش مصرف دارو
  • قطع مصرف دارو

الگوی خواب

  • تمرین کننده ها
  • گروه کنترل

اختلالات قاعدگی 

تصور می شود 75٪ از خانم ها مشکلات مربوط به قاعدگی را تجربه می کنند. تیمی از بیمارستان های Poole NHS Trust ، انگلیس و دانشکده پزشکی دانشگاه ایندیانا ، پرسشنامه ای را بر روی 128 پزشک زن تمرین کننده Shambhavi Mahamudra ، درباره شیوع اختلالات قاعدگی قبل از شروع کرییا و پس از شش ماه تمرین را انجام دادند.

کاهش چرخه های نامنظم 80%
کاهش نیاز به مداخله پزشکی 63%
کاهش اختلال کار 83%
کاهش علایم شدید گرفتگی قاعدگی 57%
کاهش علایم روانی پیش از قاعدگی 72%

منابع

  • Maturi R و همکاران. بررسی وضعیت بهبودی در تمرین کنندگان ایشا یوگا. مارچ 2010.
  • اندازه گیری اثر ایشا یوگا در سیستم عصبی خودمختار قلبی با استفاده از تنوع ضربان قلب کوتاه مدت. J Ayurveda Integr Med. آپریل 2012.
  • Santhosh J، Agrawal G، Bhatia M، Nandeeshwara SB، Anand S. Spatio-Temporal EEG آنالیز طیفی تمرین Shambhavi Maha Mudra تمرین در Isha Yoga.
  • Vinchurkar S، Telles S، Visweswaraiah NK. تأثیر تمرین مدیتیشن بلند مدت بر خواب: یک کارآزمایی کنترل شده همسان. سمپوزیوم بین المللی در مورد YOGism. دسامبر.2010.
  • Needhirajan TP ، Maturi R، Balakrishnan B. تأثیر ایشا یوگا بر اختلالات قاعدگی.